مقالات

اسباب بازی هوشمند یا سنتی

اسباب بازی هوشمند یا سنتی

اسباب بازی ها ابزار بسیار مناسبی برای یادگیری کودکان می‌باشند ، به طوری که وقتی بچه ها مشغول بازی کردن با آن ها هستند ، بسیاری از استعداد های درخشان آن ها پدیدار شده و باعث پیشرفت و یادگیری چشم گیر آن ها می‌شود.

خوشبختانه طیف وسیعی از انواع مدل های اسباب بازی از قبیل اسباب بازی های سنتی و همچنین اسباب بازی هوشمند نیز وجود دارند ، انتخاب درست نوع اسباب بازی ها می‌تواند آینده کودکان را به طور کامل تغییر داده و تاثیر مستقیم روی خلقیات آن ها بگزارد.

توجه داشته باشید ، اسباب بازی هایی باید برای فرزندان و کودکانتان تهیه کنید که آن ها را وادار به فکر کردن کند و یا ابزاری تهیه فرمایید که کودکان بتوانند با آن ها فعالیت های خلاقیت آمیز انجام دهند.

یکی از چالش هایی که همواره ذهن والدین را به خود مشغول می‌کند ، انتخاب میان اسباب بازی سنتی و اسباب بازی هوشمند است که به همین دلیل ره آورد شادی هدهد در این مقاله قصد دارد به بررسی هر دو این اسباب بازی ها بپردازد تا بتوانیم با ارائه‌‌ مشخصات و ویژگی های هر یک از آن ها کمک شایانی به شما عزیزان داشته باشیم.

اسباب بازی سنتی

بدون شک هر موقع حرف اسباب بازی زده می‌شود همه ما یاد یکسری از اسباب بازی های خود میفتیم که با آن ها خاطرات بسیار زیادی داشتیم. این اسباب بازی ها همگی سنتی بوده اند و تجهیزات و امکانات آنچنانی نداشته اند.

مسلما اسباب بازی های سنتی معایبی نسبت به اسباب بازی های هوشمند دارند که در ادامه به آن پرداخته ایم. چند نمونه از این نوع اسباب بازی های سنتی عبارتند از : آب پاش ها ، ماشین حلبی ، آفتابه ، بخاری ، پارچ ، تیله ، جغجغه ، چراغ موشی ، دیگ ، سوت ، علی رو ، فرفره ، فوتک و …

جنس این اسباب بازی ها به گونه ای بود که اغلب اصلا خراب نمی‌شد و سالیانه سال همراه ما بودند اما اسباب بازی های امروزه اکثرا از کیفیت خیلی بالایی برخوردار نیستند و با کوچکترین برخورد می‌شکنند و آسیب می‌بینند.

یکی از اسباب بازی هایی که از گذشته تا کنون وجود دارن اسباب بازی های شانسی هستند که این نوع اسباب بازی جزوی از اسباب بازی های سنتی محسوب می شوند. اما فراموش نکنید با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری و میزان استقبال کودکان ، استفاده از اسباب بازی های هوشمند بسیار مناسب تر است.

اسباب بازی سنتی

بی خطری و ماندگاری اسباب بازی

مزیت بسیار ویژه ای که اسباب بازی های سنتی داشتند به گونه ای بود که به هیچ عنوان خطر و آسیبی برای کودکان ایجاد نمی‌کردند و از میزان ماندگاری بالایی برخوردار بودند.

طراحی این نوع اسباب بازی ها جوری بود که در مقابل ضربات و … مقاومت بالایی داشتند و اغلب از پلاستیک و … ساخته نشده بودند. در رابطه با ماندگاری این اسباب بازی های سنتی نیز باید بگوییم همین مقاومت زیاد در نتیجه ماندگاری بالا نیز به همراه دارد و باعث می‌شود با گذر زمان اسباب بازی کیفیت خود را از دست ندهد.

اسباب بازی هوشمند

در گذشته ، سرگرمی و بهترین اسباب بازی کودکان همان عروسک های جذاب و زیبا بود که اغلب توسط مادر ها و یا مادر بزرگ ها ساخته می‌شد. در رابطه با پسر ها نیز آن ها ماشین های پلاستیکی مانندی داشتند که اغلب اوقات فراغت خود را با آن سپری می‌کردند اما امروزه اکثر کودکان عاشق تکنولوژی هستند و از همان دوران کودکی با وسیله های مدرن و بروز دست و پنجه نرم می‌کنند.

با توجه به تفاسیر بالا ، بهتر است از اسباب بازی های مدرن و هوشمند استقبال کنید زیرا هم تجهیزات بسیار بیشتری نسبت به اسباب بازی های سنتی دارند و هم بیشتر برای کودکان جلب توجه می‌کنند.

برای مثال چند نمونه از این اسباب بازی های هوشمند که می‌توانند نقش بسزایی در رشد و پیشرفت کودکانتان ایفا کنند عبارتند از : خانه سازی های هوشمند ، ربات های هوشمند ، عروسک های الکترونیکی ، ماشین های مدرن کنترلی ، کواد کوپتر ها و …

در ادامه قصد داریم به بررسی تاثیرات اسباب بازی هوشمند بر روی قوت ایده پردازی کودکان بپردازیم ، اگر قصد خرید اسباب بازی هوشمند نیز برای فرزندانتان دارید پیشنهاد می کنم تا انتهای مقاله با ما همراه شوید.

اسباب بازی هوشمند

تقویت ایده پردازی کودک

بدون شک قوت ایده پردازی در زندگی نقش بسیار مهمی دارد و برای همین این تسلط و قدرت تخیل باید در کودکی و در سنین پایین شکل بگیرد. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی در صنایع مختلف صنعت تولید اسباب بازی نیز با پیشرفت چشم گیری مواجه شده است.

شرکت های تولید کننده اسباب بازی و وسایل سرگرمی با به کار گرفتن تکنولوژی های نوین همچون اینترنت توانسته اند اسباب بازی های هوشمند فوق العاده ای طراحی کنند که بتواند تاثیر مستقیم روی قوت ایده پردازی کودکان بگزارد.

این اسباب بازی های هوشمند چون اکثرا پیچیده طراحی می‌شوند ، باعث کنجکاوی کودکان می‌شوند و ذهن آن ها را بسیار به خود مشغول می‌کنند همین امر کافیست تا در آینده رشد و پیشرفت چشمگیری در آن ها پدیدار شود.

زمانی که ذهن کودکان با بازی کردن مشغول می‌شود آن ها وسایل مختلف را در ذهن خود تجسم کرده و در نهایت سبب ایجاد ایده جدید در فکر و خیال آن ها می‌شود.

ایده پردازی کودکان

بهترین برند اسباب بازی هوشمند

شاید یکی از اصلی ترین دغدغه های شما عزیزان در تهیه اسباب بازی هوشمند ، برند آن باشد که آیا معتبر است و کیفیت مطلوبی ارائه می‌دهد یا خیر به همین دلیل در این قسمت قصد داریم برترین برندهای تولید اسباب بازی ایرانی و خارجی و به خصوص بهترین برند اسباب بازی هوشمند را به شما عزیزان معرفی کنیم.

جالب است بدانید امروزه در کشور عزیزمان ایران برندهای بسیار زیادی برای تولید اسباب بازی هوشمند ، اقدام کرده اند و برخی از آن ها حتی توانسته اند سهم بازار را اشغال کرده و به شهرت جهانی دست یابند.

اگر بخواهیم به چند نمونه از محبوب ترین و مشهور ترین آن ها اشاره کنیم عبارتند از برند فکر آذین ، سرزمین ربات ها ، گالیله کوچولو ، اسکیمو ، سپید تویز‌‌‌‌‌‌ ، مهارت افزا ، شادی رویان و …

این ها چند نمونه از برترین شرکت های تولید کننده اسباب بازی ایرانی هستند که تا به امروز پیشرفت چشم گیری داشتند . تمامی محصولاتی که توسط این شرکت ها ارائه می‌شوند دارای استاندارد های ملی و بین المللی می‌باشند و هیچ گونه خطری برای کودکان شما عزیزان ایجاد نمی‌کنند.

از جمله محصولاتی که توسط این کمپانی ها ارائه می‌شود می‌توان به پازل ها و اسباب بازی های فکری ، اسباب بازی چوبی ، اسباب بازی شانسی ، ماسک های صورت طرح دار ، ماشین های مدرن کنترلی ، ربات های هوشمند ، عروسک های سخن گو هوشمند ، ماشین های شارژی و …

در رابطه با برند های خارجی نیز برند ملیسا‌‌‌‌‌ اند داگ ، لیپ فراگ ، مگا بلاکس‌‌ ، جکس پسفیک ، لگو ، متل ، دیزنی و … از محبوب ترین آن ها می‌باشند.

بهترین برند اسباب بازی

کودکان چه نوع اسباب بازی را دوست دارند ؟

طبیعتاً اسباب بازی هایی وجود دارند که از میزان محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند و هرساله جزو پرفروش ترین اسباب بازی ها قرار می‌گیرند. یک نمونه از پرفروش ترین اسباب بازی ها عروسک ها می‌باشند دختر ها باتوجه به خلقیاتی که دارند همیشه سعی بر این دارند از بزرگتر ها تقلید کرده و خودشان را جای آن بگزارند به همین دلیل اکثرا عاشق اسباب بازی هایی می شوند که بتوانند با آن ها زندگی کنند و به آن ها عشق بورزند.

دسته دیگر ربات های هوشمند و لگو ها می‌باشند که اغلب پسران علاقه خاصی به آن ها دارند. ناگفته نماند ماشین های کنترلی ، خانه سازی ها ، هلیکوپتر ها ، موجودات سخنگو و … نیز از محبوبیت بالایی برخوردارند.

2 دیدگاه در “اسباب بازی هوشمند یا سنتی

  1. عاطفه مهرابی گفت:

    بسیار عالی

    1. sam.fathi گفت:

      سپاس از نظر خوب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *